Duka – prohlášení k článku: Papež podpořil stejnopohlavní páry

Přinášíme prohlášení pražského arcibiskupa a českého primase Dominika kardinála Duky ke článku Deníku N: „Papež podpořil stejnopohlavní páry.“

S plnou vahou svého úřadu se chci vyjádřit ke článku „Papež podpořil stejnopohlavní páry,“ který 23. 10. přinesl Deník N. Neexistuje žádný církevní dokument, který by se týkal změny nauky katolické církve v této oblasti, a to ani ze strany papeže, ani ze strany římských institucí. Ve článku uvedený dokumentární film v žádném případě nemůže být vydáván za stanovisko církve v otázkách víry a mravů. Celou tuto kauzu je třeba vidět v kontextu blížících se prezidentských voleb v USA; jejím cílem je znejistit a dezinformovat katolickou veřejnost.

Dominik kardinál Duka OP, arcibiskup pražský a primas český  www. Apha.cz

 

Comments are closed.