Fara

Peckovská farnost se může pochlubit čerstvě zrekonstruovanou farní budovou čp. 50. Nachází se jihozápadním směrem od nepřehlédnutelného žlutou barvou volajícího kostela nedaleko náměstí. Stačí ujít jen pár metrů od této sakrální stavby a ocitnete se právě v srdci farnosti.

Fara je dvoupodlažní starší budova, jejíž vnější vzhled zdaleka nedokáže vyjádřit přívětivost interiéru. V přízemí je možno využít plně funkční sociální zázemí, kuchyňku, společenskou místnost a přes chodbu ubytovací prostory jak pro mládež, tak i pro dospělé. Nemůžeme pominout ani rodiny, které těchto možností četně využívají. Už dávno pominuly časy, kdy fara patřila jen kněžím.

To však není vše. Ratolesti mohou využít i farní stodolu, která v současnosti není využívána pro hospodářské účely. Budova patří k farnímu pozemku, kde o nedostatku prostoru nemůžeme mluvit. K dispozici jsou zde volnočasové aktivity, jako například stolní hry, malé kino, cvičební pomůcky a dobře strávený den je možno zakončit třeba zpěvem u ohniště.

Naše fara přímo vybízí k návštěvě už jen proto, že se nachází pod stejnojmenným památným hradem, jenž je právem nazýván perlou Podkrkonoší. Rodiny, mladí přátelé, dospělí, starší i mladší, neváhejte nás navštívit!

One comment

  1. admin napsal:

    Zkouška

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.